Delen vinden we super lief

Ligt jouw zolder ook vol met kinderkleren? Al jaren neem ik me voor om de schattige Oilily jurkjes, stapels merktruien en nauwelijks gedragen broeken te verkopen, die vaak na één groeispurt niet meer passen. Met drie kinderen die groeien als kool, gaat dat sneller dan je denkt. Inmiddels zijn het alledrie bijna tieners en verdienen de kinderkleren een tweede kans. Verkopen is een goed idee en toch komt het er steeds niet van.

Vinted kwam in me op, maar ook meteen alles wat daarbij hoort zodra je jouw eerste item er op zet. Foto’s maken terwijl het licht nooit goed is. Maten opzoeken. Berichten beantwoorden. Onderhandelen over een paar euro en vooral veel geneuzel. Tegen de tijd dat je eindelijk iets hebt verkocht, zijn er weer drie dozen bij gekomen en moet ik ook de tijd vinden om het in te pakken en naar een sorteerplek te brengen. En hoe groot die zolder ook is, door al die dozen was het geen zolder meer maar een opslagruimte waar je liever niet kwam.

Een winkel die het tempo eruit haalt

Op een middag in de Apeldoornse binnenstad liep ik zonder plan Fabels binnen om gewoon even rond te kijken. Binnen werd ik aangesproken door een enthousiaste medewerkster die zichtbaar plezier had in haar werk en vooral de tijd nam. Geen haast, geen verkooppraatje, maar gewoon meedenken. Hoe oud zijn ze nu. Waar groeien ze doorheen. Wat dragen ze graag.

Terwijl we praatten liep ik langs de rekken en zag dat alles zorgvuldig is geselecteerd. De kleding hing op maat, overzichtelijk en logisch.

Merken die nog een leven voor zich hebben

Wat meteen opvalt bij Fabels is het niveau van de collectie. Hier hangen merken die je normaal nieuw koopt en daarna te mooi vindt om weg te doen. Stone Island naast Nik en Nik. Moncler jassen die nog stevig aanvoelen. Jurken van Lapin House en Mona Lisa die hun vorm hebben behouden. Tussen de rekken zie je ook Gucci, Iceberg en Moschino, afgewisseld met meer draagbare merken als Mayoral, Scotch and Soda, Indian Blue en Ralph Lauren. Sneakers van Vans en Nike, truien van Lacoste, allemaal kleding die nog makkelijk een volgende ronde aankan.

Alles is tweedehands, maar dat gevoel verdwijnt zodra je iets vastpakt. Zelf ging ik huiswaarts met enkele items boor de kids! Er zaten prachtige items tussen!

Tweedehands dat past bij hoe gezinnen leven

Fabels richt zich volledig op kinderen en tieners, van de allerkleinsten tot en met maat 184 en XS of S. Dat maakt het overzichtelijk en prettig winkelen, zeker als je meerdere kinderen hebt die allemaal in een andere fase zitten.

Mocht je zelf nog goede merkkleding hebben liggen die niet meer gedragen wordt, dan kun je die tijdens openingstijden gewoon inbrengen. Geen afspraak, geen drempel. Samen wordt gekeken wat geschikt is voor de verkoop, wat voorkomt dat je met volle tassen weer naar huis gaat. En als langskomen lastig is, bestaat zelfs de mogelijkheid om kleding thuis op te laten halen. Dat maakt opruimen ineens realistisch.

Winkelen in het ritme van de stad

Fabels is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van half tien tot vijf uur en gesloten op maandag en zondag. Dat klinkt misschien als een detail, maar het past precies in het ritme van gezinnen. De winkel is ruim, parkeren kan bij de ondergrondse parkeergarage bij het gemeentehuis en je combineert een bezoek aan Fabels makkelijk met andere fijne tweedehands plekken in Apeldoorn.

Aan de rand van de stad vind je grote kringloopwinkels waar je heerlijk kunt speuren naar speelgoed en boeken en soms onverwacht ook kleding. In de binnenstad zitten kleinere winkels waar selectie en sfeer voorop staan.

Ruimte maken door los te laten

Sinds mijn bezoek aan Fabels is de zolder leger. Niet leeg, maar weer bruikbaar. De dozen zijn minder geworden en met elke tas die de deur uitging, komt er ruimte voor terug. Niet alleen boven, maar ook in mijn hoofd. Het idee dat die kleding nu bij andere kinderen terechtkomt, maakt het loslaten makkelijker en zelfs logisch. Een opgeruimd huis is een opgeruimd hoofd!

Marjolein

Volg je ons als op Facebook | Tiktok | Instagram | Pinterest We vinden het superleuk als je een berichtje achterlaat


Delen vinden we super lief